понеділок, 29 квітня 2024 21:40

Мішель висловився про вступ України та інших країн до ЄС

Мішель висловився про вступ України та інших країн до ЄС
Голова Європейської Ради Шарль Мішель сподівається, що все буде готово до 2030 року. Фото: pixabay.com

Повномасштабна війна Росії проти України дала новий сигнал прагненню Європейського союзу прийняти більше країн.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель сподівається, що союз з 27 країн та потенційні нові члени будуть готові до 2030 року, пише Reuters.

Він сказав про це перед 20 річницею "Великого вибуху" розширення Європейського Союзу. Тоді до блоку з 15 членів приєдналося ще 10. Серед них були держави колишнього радянського блоку, а також Мальта і Кіпр.

"Це був заклик історії об'єднати європейські країни. Двадцять років по тому ми стикаємося з подібним викликом, тому що існує геополітичний хаос, в тому числі через війну Росії проти України. І протистояння цьому хаосу є геополітичною стратегією для того, щоб знову об'єднатися", - наголосив Мішель.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЄС сказали, коли стартують переговори про вступ України

Спільний валовий внутрішній продукт на душу населення у країнах, які приєдналися 2004 року зріс з близько половини середнього показника по ЄС тоді до 80% станом на зараз.

Тепер претендентами на вступ до ЄС є шість балканських країн, Україна, Грузія та Молдова. Україна, безумовно, є найбільшим потенційним членом ЄС з приблизно 40-мільйонним населенням та великим сільськогосподарським сектором.

"Через війну, розпочату Росією проти України, з'явився новий імпульс, пожвавлення стратегії розширення. Це складний виклик. Але яка альтернатива? Альтернативою була б жахлива, безвідповідальна помилка з боку ЄС", - Мішель.

Він закликав Європейський Союз та кандидатів провести до 2030 року реформи, необхідні для нового розширення.

Перемогою буде посилення міжнародного впливу ЄС.

"ЄС є однією з трьох основних регіональних сил у світі разом з Китаєм і США. І з цим новим розширенням ідея полягає не лише в тому, щоб стати більшим. Він також має стати більш впливовим", - сказав Мішель.

Він наголосив, що Києву знадобляться особливі перехідні заходи, адже країні потрібно буде відновлюватися після війни. А Євросоюзові прийдеться бути обережним, аби повністю відкритися для великого населення та експорту продовольства з України.

Євросоюз посилить допомогу Україні у сфері оборони й безпеки. Блок збільшує можливості виробництва та постачання озброєнь, йдеться у заяві ЄС на засіданні форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у Відні.

ЄС також привітав схвалення Конгресом США законопроєкту щодо допомоги Україні, що засвідчило трансатлантичну підтримку у протистоянні російській агресії.

Зараз ви читаєте новину «Мішель висловився про вступ України та інших країн до ЄС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути