четвер, 03 квітня 2008 13:00

Хорватію і Албанію приймають до НАТО

Хорватія і Албанія стануть членами НАТО. Консенсусу з цього питання лідери держав Альянсу досягли в ході неформальних переговорів, повідомив офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай.

В той же час прийом до НАТО Македонії продовжує блокувати Греція, яка заявила, що скористається своїм правом вето, якщо не буде вирішено питання про назву "Македонія". Понад 50% історичної області Македонії належить Греції, і Афіни не згодні, щоб країна із столицею в Скоп"є називалася Македонією без уточнення, яке б вказувало на її географічне положення, повідомляє РБК.

Македонія ж, зі свого боку, пригрозила покинути саміт НАТО в Бухаресті, якщо не буде прийнята до Північноатлантичного альянсу. "Якщо Македонія не буде прийнята до Альянсу на нинішньому саміті, наша делегація на знак протесту покине його", - повідомив член делегації.

Зараз в столиці Румунії Бухаресті проходять засідання другого дня саміту НАТО. У ньому беруть участь представники 26 країн-членів НАТО, партнери Північноатлантичного альянсу, а також представники ряду міжнародних організацій. Робота саміту триватиме до 4 квітня. На порядку денному: розширення блоку за рахунок нинішніх учасників ПДЧ Албанії, Македонії і Хорватії, приєднання до ПДЧ України і Грузії, дії НАТО в Афганістані і Косово. ЗМІ вже охрестили цей саміт "самітом великих сподівань" і "великих скандалів", повідомляє NEWSru.ua.

Зараз ви читаєте новину «Хорватію і Албанію приймають до НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути